top of page


БУЛІНГ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Булінг - свідома агресивна поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої.
Булінг в ЗДО може проявлятися як тиск: психологічний, фізичний. Наприклад : образи, приниження, ігнорування, непоступливість, погрози, побиття тощо.

ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ НА ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ.
ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ НА ДОВЕДЕНІ ВИПАДКИ БУЛІНГУ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОСІБ , ПРИЧЕТНИХ ДО БУЛІНГУ 
ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ

Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування):
1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов'язково повідомити керівника навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб.
2. На ім'я керівника закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).
3. Керівник закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.
4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.
5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.


Керівник закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.
Керівник закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з'ясовує обставини булінгу.
Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник повідомляє уповноважені органи Національної поліції України та Службу у справах дітей.
Особи, які за результатом розслідування, є причетними до булінгу, несуть відповідальність, відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні порушення)

1. У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із зазначенням повноважних осіб;
2. Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі - Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі - психолог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається коміся;
3. Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:
- якщо Комісія визнає, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка , тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенці) та Служба у справах дітей;
- якща Комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутися до органів Національної поліції України із заявою.
4. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії;
5. Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності - спостерігачі, зобов'язані виконувати рішення та рекомендації Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

наказ МОН
булінг.png
навчить дитину.png
Методичний посібний
bottom of page